ARCH+ features 29: Andrés Jaque
Anna-Maria Meister, architekt i autorka, obecnie doktorantka na Princeton University w New Jersey odnośnie norm i standaryzacji w architekturze.

W filmie wideo wyjaśnia, jak dalece detale, jak klamka drzwiowa, które wydają się małe i nieistotne na pierwszy rzut oka, zyskują wymiar społeczny i mogą ustanawiać oświadczenie polityczne.
Andrés Jaques Office for Political Innovation, który za prezentację badawczą „Sales Oddity" został nagrodzony Srebrnym Lwem na tegorocznym Biennale architektury, rozumie architekturę jako „społeczeństwo wytworzone technologicznie".
W biurze Jaques Büro jak również na jego zajęciach projektowania bada się i projektuje przestrzenne fenomeny jak manifestowanie politycznych i socjalnych struktur. Architektura służy przy tym zarówno jako narzędzie badawcze jak także jako medium krytyki.

> Jaques Wykład o przykładach architektury politycznej.
Podziwiany przez wielu wspólny projekt Meisters-a „Radical Pedagogies ACTION – REACTION – INTERACTION“ został nagrodzony na 14-tym Biennale architektury w Wenecji nagrodą Special Mention Award.
Rozmowa: Anna-Maria Meister rozmawia z Andrés Jaque o krytycznym i estetycznym potencjale architektury. Co robi się jako widoczne i jak? Kto jest przestrzennie obecny w społeczeństwie, i jak to jest technologicznie i estetycznie realizowane?

A przede wszystkim: Jak musi dziś wyglądać politycznie zaangażowany, solidny dyscyplinarnie przekaz architektury?
Dobrze odwiedzić: Spotkanie w KW Institute for Contemporary Art w Scheunenviertel w centrum Berlina.
Wszystkie zdjęcia: David von Becker
© 2020 S. Siedle & Söhne OHG
TOP