Udoskonalanie
Wszystko działa coraz szybciej i coraz lepiej. Postęp pędzi, także jeżeli nie zawsze robi wielkich skoków. Pomiędzy dużymi innowacjami posuwają nas naprzód tak samo mniejsze kroki w krótszych odstępach czasu. Napędzani przez konkurencję i oczekiwania klientów, wynalazcy, konstruktorzy i projektanci zajmują się nieustannie robieniem jakoby coraz lepszych produktów.

Pomimo tego duży rzut pozostaje ważnym. Tam, gdzie nie ma nic, nie można także niczego ulepszyć. Ale obowiązek ciągłego ulepszania kieruje uwagę na szczegóły. Wyostrza się spojrzenie na detale.
Tam, w detalach, decyduje się to, czy coś jest dobre lub lepsze lub wspaniałe. Detale są tym, co w często nieświadomie odbieranym współdziałaniu, determinuje wrażenie na temat jakości – uważa krytyk designu René Spitz w swoim Artykule. I tak proporcja może się nawet odwrócić: Wtedy wiele ulepszeń stapia się w detalu tworząc duży rzut; wiele małych kroków daje daleki skok.

Ważność jego tez można sprawdzić w nowej linii designerskiej Siedle Basic. Pokazuje ona, jak postęp przejawia się w udoskonalaniu, jak formalna jakość łączy się z działaniem w przestrzeni i przydatnymi funkcjami tworząc to, co nazywa się klasą Premium.
Podstawa
René Spitz

Koniunktura na prostotę: Im bardziej złożone wydają się związki i im dynamiczniej się zmieniają, tym atrakcyjniejsza wydaje się prostota. Wzornictwu przypada szczególna rola na rzecz tego oddziaływania, ponieważ to, co już zewnętrznie odbieramy jako proste, implikuje także nieskomplikowaną i przyjemną codzienną obsługę.
 Więcej…
© 2019 S. Siedle & Söhne OHG
TOP